Jak zmierzyć rozmiar piersi?

Jak zmierzyć rozmiar piersi?
5 (100%) 1 vote

Która z kobiet jest w stanie w idealny sposób dobrać biustonosz? Tłumów nie widać… No właśnie, a okazuje się, że odpowiednio dobrany biustonosz nie tylko podkreśli piersi, ale i sprawi, że problemy zdrowotne znikną.

Dlaczego odpowiedni stanik jest tak ważny?

Biustonosz, który nie będzie dobrany we właściwy sposób do rozmiaru piersi staje się przyczyną niewygody oraz problemów natury estetycznej. Najczęściej kobiety wybierają takie staniki, które mają zbyt duży obwód pod biustem oraz za małe miseczki. Jeżeli założymy tak dobrany biustonosz, wówczas piersi nie będą w stanie się podtrzymać. W efekcie będą obwisały, co może rzutować na nasz kręgosłup i ramiona. Piersi będą sprawiały wrażenie mało jędrnych, a tym samym stracą na urodzie.

By rozwiązać owy problem, należy wybrać odpowiedni stanik – dobrej jakości, wygodny. Przed pójściem do sklepu z bielizną warto znać swoje parametry – obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki, który oznaczony jest najczęściej literą. Żeby bez problemów ustalić właściwy rozmiar biustonosza, wystarczy skorzystać z poniższych porad.

Jak zmierzyć obwód pod biustem?

Okazuje się, że podstawą odpowiednio dobranego stanika jest poznanie właściwego obwodu pod biustem. Okazuje się, że to właśnie na nim opiera się nawet dziewięćdziesiąt procent ciężaru piersi. Jak więc ustalić właściwy rozmiar obwodu pod biustem?

Nie jest to trudne i nie wymaga skomplikowanych przyrządów. Wystarczy zwykła miarka krawiecka. Należy ją ułożyć poziomo w miejscu pod piersiami. Następnie należy wypuścić z płuc powietrze i zacisnąć taśmę mocno (ale nie ściskajcie się zbyt mocno – ma nie boleć) oraz odczytać wynik. Należy postępować z zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania. Oznacza to, że jeżeli obwód biustu wynosi 72 centymetrów, zakładamy, że obwód biustu to 70. Jeżeli otrzymany wynik 76, wówczas przyjmujemy, że wyszło 75.

Trzeba również wiedzieć, że mimo takiego wyniku, trzeba będzie go jeszcze obniżyć. A to dlatego, że miarka, którą dokonujemy pomiaru nie rozciąga się. Natomiast wszystkie biustonosze są rozciągliwe. Dobrze dobrany stanik musi więc mocno trzymać się. Jednak nie trzeba popadać w skrajności w skrajność. Biustonosz nie powinien wbijać się w ciało i powodować bólu.

Ale odpowiednio dobrany rozmiar obwodu to dopiero początek.

Dobierz odpowiednią miseczkę

Wybór odpowiedniego rozmiaru miseczki wiąże się nieodłącznie z pomiarem obwodu w biuście (warto podkreślić, że pomiar obwodu stanika dokonywany był pod biustem – nie należy więc tego mylić). I tym razem miarka powinna być ułożona w poziomie. Ale musi obejmować najbardziej wysunięte punkty piersi – czyli na wysokości brodawek. Tym razem odczytanego wyniku nie należy zaniżać ani zawyżać.

Bardzo często warto wykonać dodatkowy pomiar w staniku. Ale tylko wtedy, gdy piersi nie są zbyt jędrne i sterczące. Po dwukrotnym dokonaniu pomiaru wybieramy ten, który ma większą wartość. Następnie, mając dwie wartości – obwodu pod biustem i obwodu w biuście, sięgamy po specjalną tabelę i odczytujemy wynik. I tak, otrzymując:

63-67 centymetrów, mamy europejskie 65, a francuskie 80

68-72 centymetrów, mamy  europejskie 70, a francuskie 85

73-77 centymetrów mamy  europejskie 75, a francuskie 90

78-82 centymetrów mamy  europejskie 80, a francuskie 95

83-87 centymetrów mamy  europejskie 85, a francuskie 100.

By dobrać odpowiedni rozmiar miseczki, od wartości zmierzonej w biuście odejmujemy wartość otrzymaną w przypadku pomiarów pod biustem, i szukamy swojej wartości:

12-14 cm – miseczka A

14-16 cm – miseczka B

16-18 cm – miseczka C

18-20 cm – miseczka D.

Trzeba jednak mieć świadomość, że odpowiedni rozmiar biustu sprawdzony w tabeli jest tylko punktem wyjścia. Trzeba mieć bowiem świadomość, że ostateczną decyzję podejmiemy, mierząc konkretny model biustonosza.

Właściwie przymierz stanik

Przymiarka wybranych modeli jest niezbędna. Jak już wyżej wspomniałam – teoretyczny rozmiar biustonosza może nieco odbiegać od tego rzeczywistego. Dlatego też etap przymiarki biustonosza jest niezbędny. I w tym przypadku okazuje się, że przymierzanie stanika nie jest prostą sprawą. Warto więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Zanim zapniemy biustonosz, należy pochylić się do przodu, by dokonać tego w pozycji skłonu. Musisz też wiedzieć, że stanik zakładany po raz pierwszy (i ogólnie nowy biustonosz) należy zapić na najluźniejszą haftkę (tę pierwszą). Jest to niezwykle ważne, ponieważ reszta z nich będzie stanowiła zapas na wypadek, gdyby „pas” rozciągnął się.

Fiszbiny powinny znaleźć się w odpowiedni miejscu – to znaczy dokładnie pod piersiami. Fiszbiny nie mogą zachodzić na siebie w żadnymi miejscu. Gdy stanik już zapniemy, wcale nie oznacza że to już koniec przymiarki. Ważne jest również ułożenie piersi w miseczkach. Należy je wygarniać kolistymi ruchami spod boków. Miseczka jest odpowiednia, gdy mieści się w niej cała pierś. Gdy jest inaczej, wówczas to znak, że miseczka jest zbyt mała.

Ważnym elementem stanika są ramiączka. Należy więc wyregulować ich długość. Trzeba jednak pamiętać, by ramiączka nie przytrzymywały całego ciężaru piersi. Nie mogą być zbyt luźne ani wbijać się w skórę.

Po założeniu stanika warto wykonać kilka ruchów – poskakać, poruszać rękami. Jeżeli piersi i stanik pozostały na swoim miejscu, biustonosz jest dobrze dobrany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *