Pielęgnacja biustu w domu – czyli, co musisz zrobić, by mięć piękny biust

Pielęgnacja biustu w domu – czyli, co musisz zrobić, by mięć piękny biust
Rate this post

Niezależnie od kształtu i wielkości biustu jedynie prawidłowa pielęgnacja jest w stanie sprawić, że piersi długo utrzymają swoje naturalne piękno i właściwy im kształt. Tymczasem w pogoni za szczęściem częściej decydujemy się na drastyczne zabiegi niż nauczenie się prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych. Popełniając grzech zaniechania szkodzimy sobie, naszym piersiom i… narażamy na osłabienie kondycję naszych portfeli. Tymczasem w większości przypadków wystarczy tak niewiele, czyli….

Postawa a wygląd biustu

Garbiąc się przyczyniamy się do tego, ze nie tylko nasze piersi, ale i cała sylwetka ulegają zniekształceniu. Prawidłowa postawa, której większości z nas nikt nie nauczył, jest gwarantem zachowania biustu w dobrej formie przez wiele wiele lat. Chodząc prosto, z piersią wysuniętą ku przodowi i wciągniętym brzuchem formujesz i wzmacniasz wszystkie mięśnie, również te podtrzymujące biust. Dzięki takiej postawie nawet skóra zyskuje więcej jędrności i elastyczności. Zapobiegniesz też pojawieniu się zmarszczek na dekolcie, które jakże często są skutkiem nieprawidłowej postawy.

Pielęgnacja w czasie snu

Czy wiesz, że śpiąc na brzuchu niszczysz kształt własnych piersi? Poza tym taka pozycja jest generalnie niezdrowa i zmniejsza efektywność snu (utrudnia przebieg niektórych procesów) po nocy spędzonej na brzuchu wstajemy mniej wypoczęci i mamy mniej energii. Sporo traci również nasz biust. Naucz się spać inaczej. To może być trudne, ale się udaje.

Mycie czyli kąpiele i prysznice

Kąpiele w gorącej wodzie i ciepłe prysznice nie są dobre dla naszej skóry. Nasze piersi wolą zimno. Podobnie wolą je również pośladki i uda i generalnie preferuje je nasza skóra. Dzięki zimnej wodzie i masażom taką wodą skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Zyskuje na wyglądzie, co oczywiście wpływa również na piersi. Niektóre piękności (jak słynna cesarzowa Sissi) zachowywały długo młodość i urodę dzięki zimnym kąpielom. Niektóre panie nawet dzisiaj dodają do zimnej kąpieli kostki lodu. Zimno przedłuża młodość i urodę, również młodość i urodę biustu. Pamiętaj o tym przy kolejnej kąpieli i podczas następnego prysznicu.

Kosmetyki

Piersi doczekały się kosmetyków tylko i wyłącznie dla siebie. Warto z nich korzystać, bo dobre kremy i balsamy doskonale wpływają na ich strukturę. Przy okazji powinnaś też pamiętać o zabezpieczeniu biustu w trakcie opalania. Opalanie nie należy do czynności, które służą naszej skórze, toteż jeśli wychodzisz na słońce zabezpiecz się kremem z filtrem i nie zapominaj o piersiach!

Są też specjalne kosmetyki ujędrniające i powiększające – te znajdziesz w >>>  naszym rankingu.

Ćwiczenia

Ćwiczenia ujędrniają piersi, podnoszą je i optycznie powiększają. Mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie biustu w dobrej kondycji muszą być wysportowane i sprawne – zadbaj o nie przy pomocy kilku prostych ćwiczeń, ich opisy znajdziesz między innymi na stronie Vitalab – Jak naturalnie powiększyć piersi.

I na koniec bieliźniana podstawa, czyli prawidłowy dobór biustonosza

To biustonosz (lub jego brak) kształtuje nasze piersi chyba najbardziej. Jeśli chcemy nieco skorygować ich kształt konieczne jest noszenie dobrze dobranego biustonosza. Jeśli z niego zrezygnujemy nasze piersi opadną, rozejdą się na boki, utracą jędrność i kształt. Musimy więc zadbać o to, by biustonosz był naprawdę perfekcyjnie dobrany, czyli w skrócie: nie dobieraj biustonosza na wydechu. Przymierzając go zrób wdech i od uzyskanego obwodu klatki piersiowej odejmij 2 – 3 centymetry. Obwód samego biustu mierz nieco pochylona, w ten sposób nie spłaszczysz go w trakcie mierzenia. Pamiętaj, żeby na klatce piersiowej biustonosz dobrze przylegał do ciała, ale zadbaj też o to, by w miseczkach pozostawić około jednego centymetra luzu, to zapewni twoim piersiom odpowiednią swobodę ‚przemieszczania się’ w trakcie różnych, wykonywanych przez ciebie czynności.

Zadbaj też o to, by sam biustonosz się nie przemieszczał i by nie opadały ramiączka.

Absolutnie nie kupuj biustonosza bez przymierzenia. Tylko w ten sposób możesz ocenić, czy biustonosz dobrze leży i czy pasuje do twojego biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *