Powiększanie biustu tłuszczem – czy warto?

Powiększanie biustu tłuszczem – czy warto?
4.3 (85%) 4 votes

Tłuszczyk może nam pomóc. To taki trochę paradoks, bo dla większości kobiet tkanka tłuszczowa jest synonimem kłopotów z sylwetką. A tymczasem to właśnie tłuszcz może okazać się receptą na kompleks małych piersi. Jedną z metod stosowanych w klinikach medycyny estetycznej jest powiększanie biustu tłuszczem. To alternatywa dla implantów z silikonem.
Choć jest wiele naturalnych metod powiększania piersi, jeśli chcesz mieć biust trwale zmieniony o więcej niż dwa rozmiary i efekty te osiągnąć szybko, jedyną możliwością pozostaje chirurgia plastyczna.

Jednak w ramach chirurgii plastycznej także proponowane są bardzo różne rozwiązania. Do tej pory prym wiodły zdecydowanie operacje z wykorzystaniem implantów wypełnionych silikonem lub solą fizjologiczną. Jednak stosowanie sztucznych materiałów pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne i może wywoływać różnego typu powikłania. Dlatego medycyna estetyczna poszukuje innych rozwiązań, opartych na naturalnych substancjach. Alternatywą dla implantów może być właśnie powiększanie biustu tłuszczem.

Na czym polega powiększanie biustu tłuszczem?

Powiększanie piersi tłuszczem nazywane jest inaczej lipomodelingiem. Lipomodeling stosuje się też do modelowania innych części ciała, ale powiększanie piersi w ten sposób jest najpopularniejszym z tego rodzaju zabiegów. Cała procedura jest dość skomplikowana.

Pierwszy jej etap to liposukcja, czyli pobranie tłuszczu, który zostanie użyty w kolejnym etapie zabiegu. Tłuszcz ten pobiera się przede wszystkim z tych miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa jest najgrubsza. Zwykle są to pośladki, uda lub brzuch.

Pobrany tłuszcz jest następnie oczyszczany i przygotowywany do przeszczepienia w obrębie tkanki piersi. Ten etap powiększania biustu tłuszczem polega na serii iniekcji, w których tłuszcz pacjentki jest równomiernie umieszczany w tkance piesi tak, by powiększyć biust i wymodelować go.

W związku z tym, że tłuszcz musi być przeszczepiany w odpowiednich dawkach, by prawidłowo zintegrował się z pozostałą tkanka, niekiedy stosuje się serię zabiegów, by uzyskać wielkość biustu pożądaną przez pacjentkę. Większej liczby zabiegów wymaga powiększenie piersi o więcej niż jeden rozmiar.

Czy powiększanie biustu tłuszczem jest bezpieczne?

Powiększanie biustu tłuszczem jest zdecydowanie bezpieczniejszą metodą niż wstawianie pod skórę implantów. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że tłuszcz pobrany z ciała pacjentki jest dla jej organizmu naturalną tkanka, a nie ciałem obcym tak jak implant. Dlatego nie ma ryzyka, że zostanie przez organizm odrzucony, jak to zdarza się przy implantach.

Poza tym tłuszcz podawany jest bez konieczności cięcia ciała, tylko poprzez nakłucia. Dzięki temu powiększanie biustu tłuszczem nie wiąże się z koniecznością gojenia blizn, co często bywa źródłem zakażeń i problematycznych powikłań przy innych metodach powiększania piersi.

Koniecznie trzeba też podkreślić, że powiększenie biustu tłuszczem nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem onkologicznym. Nie stanowi też żadnej przeszkody w późniejszym badaniu piersi i diagnozowaniu ewentualnych zmian. Co więcej, metodę tę stosuje się też do rekonstrukcji piersi po amputacji związanej z leczeniem nowotworu.

Jakie są zalety powiększania biustu tłuszczem?

To, że powiększanie biustu tłuszczem jest metodą bezpieczną to tylko jedna z wielu zalet tego rodzaju zabiegów. Największym atutem w oczach pacjentek jest wszechstronne modelowanie sylwetki podczas zabiegu.

Z jednej strony można pozbyć się tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest jej za wiele, dzięki etapowi liposukcji, a z drugiej powiększyć biust. To spełnione marzenie wielu kobiet, które najczęściej wolą mieć krąglejsze piersi i szczuplejszy brzuch czy biodra.

Poza tym powiększanie biustu tłuszczem daje dużo bardziej naturalny efekt, niż wszczepianie implantów. Lekarz ma możliwość takiego dozowania dawek tłuszczu, by nie tylko powiększyć biust, ale też go wymodelować i uzupełnić ewentualne asymetrie. W związku z tym, że zabieg jest mniej inwazyjny, niż wszczepianie implantów, także rekonwalescencja po powiększaniu piersi jest znacznie krótsza i szybciej można wrócić do normalnej aktywności.

Dla kogo jest powiększanie biustu tłuszczem?

Wybór metody powiększania piersi zawsze jest decyzją indywidualną i warto ją skonsultować z lekarzem. Ważnym czynnikiem są przede wszystkim oczekiwania pacjentki związane z efektami, a także jej odporność na ból, czy oczekiwany czas rekonwalescencji.

Powiększanie biustu tłuszczem przeznaczone jest przede wszystkim dla kobiet, które chcą uzyskać bardzo naturalny wygląd piersi, a także chcą mieć biust większy o jeden czy półtora rozmiaru, bo jeśli chcesz powiększyć piersi o rozmiar – półtora lepszym rozwiązaniem są  metody całkowicie naturalne (dużo mniej inwazyjne i tańsze).  Spróbuj nie myśleć, jakie to proste, bezpieczne i tanie powiększanie.

Oczywiście seria zabiegów pozwala na bardziej spektakularne efekty, ale kobietom marzącym o dużo większym biuście lekarze rekomendują zwykle silikonowe implanty. Niestety, powiększanie biustu tłuszczem nie jest metodą dla każdego. Nie da się tego zabiegu wykonać u szczupłej kobiety, bo po prostu brakuje tkanki tłuszczowej do pobrania. Warto przy tym podkreślić, że przeszczepiany może być wyłącznie własny tłuszcz pacjentki pobrany z ciała osoby poddawanej zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *