Metoda Macrolane czyli nowy sposób na większy biust

Metoda Macrolane czyli nowy sposób na większy biust
Rate this post

Macrolane to prawdziwa rewolucja w życiu wszystkich kobiet, które mają kompleks małych piersi, ale jednocześnie obawiają się radykalnych rozwiązań wymagających użycia skalpela. Bezoperacyjne powiekszanie biustu metodą Macrolane jest alternatywą dla wszczepiania implantów. Na czym to polega i ile kosztuje? Czy Macrolane to rzeczywiście metoda dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj!

Prace nad bezoperacyjnymi metodami powiększania piersi trwały od dawna, bo wiadomo, że przy ogromnej liczbie zalet implanty maja też sporo wad. Ryzyko powikłań, ból w czasie rekonwalescencji czy trwałe blizny po zabiegu są dla wielu kobiet zniechęcające. Tych wszystkich wad nie ma metoda Macrolane.

Na czym polega powiększanie piersi metodą Macrolane?

Macrolane to powiekszanie piersi przy użyciu mało inwazyjnej metody, jaką jest wprowadzanie do tkanki piersi gęstego żelu stworzonego na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja, jaka naturalnei występuje w ludzkim organizmie, a więc nie ma tu ryzyka odrzucenia ciała obcego, alergii czy braku tolerancji. Kwas hialuronowy wprowadzany jest swego rodzaju grubą igłą przez minimalne nacięcie w skórze które nie wymaga nawet szycia, tylko zabezpieczane jest opatrunkiem, a później goi sie bez pozostawiania na ciele blizn. Poza tym kwas hialuronowy równomiernie rozchodzi sie w piersiach, więc nie ma ryzyka nierówności czy asymetrii. Lekarz może tez precyzyjnie wymodelować biust, a także odpowiednio dobrać ilość wprowadzanej substancji w zależności od tego, jak bardzo chcesz powiększyć piersi i zmienić ich kształt.

Zalety powiększania piersi metodą Macrolane

Jak już wspomniałam, jest to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga rekonwalescencji i nie pozostawia blizn. Już na drugi dzień po aplikacji kwasu hialuronowego możesz normalnie iść do pracy, choć przez kilka dni warto wstrzymać się z intensywnym wysiłkiem. Poza tym zabieg jest w pełni bezpieczny. Poza tym daje spore możliwości, bo możesz nie tylko powiększyć piersi, ale też podnieść je, skorygować ich kształt czy wyrównać ewentualne asymetrie.

Wady powiększania biustu metodą Macrolane

Niestety, każda metoda powiększania piersi ma swoje wady i ograniczenia. O jakich mankamentach możemy mówić w przypadku Macrolane? Przede wszystkim efekty zabiegu nie są permanentne. To znaczy, że utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, a po tym czasie żel hialuronowy wchłania się, pozostawiając jako jedyny trwały efekt jędrne i bardziej sprężyste piersi, bo poprawia się ich wewnętrzna struktura i nawilżenie komórek tkanki. Poza tym choć efekty nie są na zawsze, powiekszanie biustu metodą Macrolane nie należy do najtańszych. Średnia cena zabiegu to około dziesięć tysięcy złotych, a więc niewiele mniej niż operacyjne powiekszenie piersi dające trwałe rezultaty. Z tego też powodu powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie zdobyło dużej popularności w Polsce, choć oferuje je bardzo wiele klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *