Jak dobrać stanik; poradnik dla początkujących

Jak dobrać stanik; poradnik dla początkujących
Rate this post

Czy wiesz, że większość Polek nosi zły rozmiar stanika? Bynajmniej nie dlatego, że ich piersi są niewymiarowe i w sklepach nie mogą znaleźć odpowiednich biustonoszy. Po prostu nie wiedzą, jak dobrać stanik. Sama jeszcze jakiś czas temu należałam do tej grupy. Od kiedy dowiedziałam się, jaki jest naprawdę rozmiar mojego biustu i zaczęłam nosić odpowiednio dobrane staniki, mogę wreszcie odetchnąć pełną piersią. Czego i wam życzę. A oto mały poradnik, który w tym pomoże.

Przede wszystkim każda kobieta  powinna choć raz w życiu udać się do brafitterki. Brafitterka to profesja u nas stosunkowo nowa, ale niezwykle potrzebna. to profesjonalna doradczyni, która pomoże określić rozmiar piersi i dobrać najlepszy stanik. Uzbrojona w jej porady następnie bez problemu będziesz już sama kupować właściwe biustonosze.

Dlaczego odpowiedni rozmiar stanika jest tak ważny?

Źle dobrany rozmiar stanika jest dla Twojego biustu gorszy niż brak bielizny. Za mały stanik spłaszcza piersi, za duży – nie podtrzymuje ich. Źle dobrany biustonosz nie tylko negatywnie odbija się na wyglądzie sylwetki, ale może też trwale deformować biust. W przypadku dużych piersi źle dobrany biustonosz może powodować też bóle kręgosłupa i wiele innych dolegliwości. Tak więc dla zdrowia i estetyki warto dowiedzieć się, jak dobrać stanik!

Podstawowy błąd: za dużo w obwodzie, za mało w miseczkach

Nosisz standardowy rozmiar 75C? Najprawdopodobniej popełniasz najczęściej spotykany błąd czyli masz stanik za szeroki w obwodzie o za małych miseczkach. Wiele kobiet, z tego rozmiaru po wizycie u brafitterki przerzuca się na 65 F! Różnica jest naprawdę widoczna! A także odczuwalna. Warto pamiętać, że dobrze dobrany stanik powinien być na tyle ciasny w obwodzie, by ściśle przylegać do ciała. Za luźny biustonosz poznasz po tym, że w trakcie noszenia przesuwa się, a z tyłu zapięcie wędruje do góry. Obwód biustonosza powinien być równoległy do talii! Za małe miseczki natomiast są wówczas, gdy linia stanika przedziela piersi na kilka części, wrzyna się w ciało, a bokami i pod pachami wychodzą tzw. „bułeczki”.

Jak dobrać stanik krok po kroku

Na początek zmierz się ściśle pod biustem. Zrób to jak najciaśniej, na wydechu. Zapisz wynik. Kolejny krok to zmierzenie się w połowie biustu, na linii sutków. tym razem mierz się na wdechu, a centymetr trzymaj luźno. Od pierwszego wyniku odejmij 5 cm i zaokrąglij w dół. Czyli jeśli pomiar wskazał 73 cm to potrzebujesz stanika o obwodzie 65 cm. Rozmiar miseczki wyznaczysz, sprawdzając w tabeli dla danej marki, jaka różnica obwodu pod biustem i w biuście odpowiada której wielkości miseczki. Pamiętaj też, że dobrze dobrany stanik nie powinien być na początku zapinany na ostatnią haftkę, bo trochę się rozciągnie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji piersi, zajrzyj TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *