Czy duże piersi nadal są modne?

Czy duże piersi nadal są modne?
Rate this post

Moda to zjawisko, które dotyczy każdej sfery życia. W zgodzie z najnowszymi trendami powinno być teraz nie tylko strój, makijaż czy fryzura, ale nawet kształty ciała. Kobiety bardzo często przychodzą do kliniki medycyny estetycznej ze zdjęciem gwiazdy i prośba, by upodobnić daną część ciała do tego, jak zbudowana jest aktorka czy piosenkarka. Jednak co ciekawe duże piersi wychodzą z mody! Jak to możliwe?

Chirurdzy plastyczni pracujący w klinikach medycyny estetycznej zaobserwowali ciekawe zjawisko. Otóż znacznie rzadziej niż jeszcze dziesięć lat temu pacjentki życzą sobie powiększenia piersi do naprawdę ogromnych rozmiarów. Dziś tzw. „porno look”, jak określało się często ogromne i okrągłe piersi wyglądające sztucznie ustępuje modzie na naturalność. Kobiety częściej decydują się na niewielką zmianę rozmiaru, najważniejsza jest dla nich poprawa kształtu piersi czyli wymodelowanie ich, zaokrąglenie oraz lifting podnoszący opadający biust. Zabiegi chirurgiczne tego rodzaju przede wszystkim sprawiają, że biust odzyskuje młody wygląd i staje się kusząco jędrny i sprężysty.

Dlaczego kobiety nie chcą wielkich piersi?

Duże i nienaturalnie okrągłe piersi sterczące pod bluzką jak dwie spore piłki zaczęły kojarzyć się tak jak białe kozaczki i pomarańczowa opalenizna. Słowem – ze wszystkim, poza dobrym gustem i klasą. Nic więc dziwnego, że kobiety zajmujące poważniejsze stanowiska i mające profesje nieco ambitniejsze niż tancerka erotyczna nie chcą być kojarzone z tego rodzaju wizerunkiem. Poza tym furorę robią na świecie modelki o androgynicznych kształtach i naprawdę małych piersiach. to na pewno pozwoliło wielu kobietom uporać się z kompleksami. Poza tym naprawdę duże piersi wcale nie są tak wygodne, jak mogłoby się wydawać. To dodatkowe kilogramy obciążające kręgosłup. Dla kobiet aktywnych, lubiących sport piersi średniej wielkości są znacznie wygodniejsze niż imponująco wielki biust.

A co na to mężczyźni?

Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, ze mężczyźni preferują raczej duże piersi. Jednak, co ciekawe rozumieją pod tym określeniem coś trochę innego niż kobiety. Mężczyźni proszeni o wskazanie idealnych i dużych ich zdaniem piersi pokazywali najczęściej biust, jaki kobiety określały mianem średniego. Tak więc męski gust absolutnie nie musi być powodem do podjęcia decyzji o powiększaniu piersi.

Nowe trendy, nowe metody

Nowe trendy i preferencje dotyczące powiększania piersi sprawiały, że na popularności zyskały nieinwazyjne metody powiększania biustu. Kobiety coraz częściej zamiast decydować się na implanty wybierają powiększanie biustu kwasem hialuronowym czy tabletki powiększające piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *