Powiększenie piersi: co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na implanty

Powiększenie piersi: co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na implanty
Rate this post

Powiększenie piersi poprzez wszczepienie implantów to obecnie najskuteczniejsza metoda, jeśli chcesz rzeczywiście w znaczącym stopniu skorygować kształt swojego biustu. Warto jednak wiedzieć, że to poważny zabieg chirurgiczny i decyzja o nim powinna być naprawdę dobrze przemyślana. W tym tekście znajdziesz wszystko, co powinnaś wiedzieć o chirurgicznym powiększaniu piersi, zanim udasz się do kliniki medycyny estetycznej. Koniecznie przeczytaj!

Na powiększenie piersi decyduje się coraz więcej kobiet. Co ciekawe, zabieg stał się popularny także wśród kobiet, które nie wykonują zawodów estradowych, nie są żadnymi aktorkami czy modelkami. O większym biuście marzą zwykłe kobiety: sekretarki, lekarki, a nawet gospodynie domowe. I dzięki medycynie estetycznej coraz częściej te marzenia spełniają. Jeśli i ty należysz do tej grupy, nasz poradnik jest właśnie dla ciebie. Znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

Czy powiększenie piersi u chirurga to jedyny sposób na większy biust?

Nie, jest wiele metod powiększania piersi i nie każda z nich wymaga udziału lekarza. Warto jednak wiedzieć, że każda z metod ma specyficzne efekty i ograniczony zakres działania, a więc jej wybór powinien zależeć od efektów, jakie chcesz osiągnąć. Na przykład tabletki powiększające biust rewelacyjnie sprawdzają się u pań mających naprawdę malutkie piersi, którym nie zależy na spektakularnie wielkim biuście, ale chciałyby by piersi nieco wyraźniej się rysowały. Jeśli wiec chcesz powiększyć piersi z miseczki A do niewielkiej miseczki B to tabletki powiększające piersi są dla Ciebie. Skuteczny jest też masaż powiększający piersi szczególnie, gdy zastosujesz go łącznie z kremem na większy biust. To z kolei jest metoda, która pozwala uzyskać biust o około jeden rozmiar większy, ale wymaga sporej cierpliwości, bo efekty nie pojawiają się od razu, a pierwsze widoczne są po kilku miesiącach. Z kolei powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest mało inwazyjne i daje rewelacyjne efekty, ale niestety nie są one trwałe, więc mało którą kobietę to zadowala.

Powiększanie piersi u chirurga: zalety tej metody powiększania biustu

Co przemawia za powiększeniem piersi u lekarza medycyny estetycznej? Przede wszystkim ta metoda powiększania piersi pozwala uzyskać efekty błyskawicznie, są też one w pełni przewidywalne, czego o naturalnych metodach powiedzieć nie można. Poza tym dzięki operacji możesz mieć biust o kilka rozmiarów większy. Rzecz jasna liczy się tu zdrowy rozsądek, bo choć teoretycznie można wszczepić naprawdę ogromne implanty, to efekt jest raczej kuriozalny niż pociągający, a poza tym to może być już niebezpieczne dla zdrowia. Zaletą operacji powiększania biustu jest też to, że lekarz może jednocześnie piersi unieść i w ogóle skorygować ich kształt, a nawet istniejącą asymetrię.

Czy powiększenie piersi u chirurga jest bezpieczne?

Powiększenie piersi u chirurga w zasadzie jest bezpieczne, przy obecnym poziomie medycyny oraz technologii. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Podstawą jest wybranie wykwalifikowanego lekarza oraz dobrej kliniki. Czym się kierować? Na pewno nie ceną, bo na zdrowiu absolutnie nie warto oszczędzać, więc szukanie ofert szczególnie tanich może okazać się szczególnie niebezpieczne. Na pewno dobrego lekarza poznasz po tym, że uprzedzi cię o możliwych powikłaniach i ryzyku związanym z zabiegiem. A ryzyko jest, tak jak w przypadku każdej innej operacji o podobnym stopniu inwazyjności. Jakie powikłania mogą sie zdarzyć? Przede wszystkim problemy z gojeniem się szwów. Sporadycznie, ale zdarza się też, że ciało odrzuci implant. Poza tym może dojść do pęknięcia lub otorbienia się implantu w piersi, choć trzeba przyznać, że pęknięcie implantu to najczęściej efekt nieprzestrzegania zaleceń lekarza dotyczących rekonwalescencji.

Poza tym warto wziąć pod uwagę, że zdarzają się i takie sytuacje, jak ta, do której doszło ostatnio – kilka kobiet zmarło, gdyż producent implantów dodawał do nich materiały przemysłowe, zamiast medycznych, by zwiększyć zyski. Implanty te trafiały nawet do ekskluzywnych i renomowanych klinik medycyny estetycznej. U setek pacjentek trzeba było usunąć implanty, czyli wykonać kolejną operację. Musisz też pamiętać, że w ogóle nie ma gwarancji, iż skończy się na jednej operacji, gdyż nieraz po kilkunastu lub więcej latach implanty trzeba wymienić.

Ile kosztuje powiększenie piersi u chirurga?

Jak już wspomnieliśmy, jeśli decydujesz się na powiększenie piersi, nie warto na tym oszczędzać. Musisz przygotować się więc na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych – w to wliczony jest koszt operacji, samych implantów (tutaj cena zależy od wielkości oraz rodzaju implantów), a także koszty opieki i pobytu w klinice, często też wizyt kontrolnych po operacji. Standardem jest natomiast odliczanie od opłat kosztów wizyty konsultacyjnej, o ile zdecydujesz się na zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *