Powiekszenie biustu : pytania i odpowiedzi

Powiekszenie biustu : pytania i odpowiedzi
Rate this post

Powiekszenie biustu to temat, który interesuje wiele kobiet. Jak wykazują różnego rodzaju ankiety i badania, to własnie z wyglądu piersi najczęściej jesteśmy niezadowolone. rozmiar biustu bywa przyczyną poważnych kompleksów. Wiele kobiet, gdyby mogły coś zmienić w swoim ciele, chciałoby mieć właśnie inne, doskonalsze piersi. Zanim jednak zdecydujesz się na powiekszenie biustu, poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego tematu.

Powiekszenie biustu to poważna decyzja, dlatego powinnaś ją odpowiednio przemyśleć. Nasz zbiór informacji w formie pytań i odpowiedzi to mini kompendium na temat powiększania piersi. Zapoznaj się z nim, aby twoja decyzja była trafna i przyniosła ci długotrwałe zadowolenie, nie zaś rozczarowania.

Dla kogo jest przeznaczone powiekszenie biustu?

Niezależnie od tego, jaką metodę powiększania piersi wybierzesz, są to kwestie przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Nie zawsze oznacza to, że już w dniu osiemnastych urodzin możesz położyć się na stole operacyjnym, by chirurg wszczepił ci implanty. W tym przypadku od posiadania dowodu osobistego ważniejsza jest bowiem biologiczna dojrzałość organizmu, a konkretnie – zakończenie okresu dojrzewania i wzrostu piersi. Rzecz jasna, u kobiet nie zawsze dzieje się tak akurat w osiemnastym roku życia. Zdaniem lekarzy, piersi mogą naturalnei rosnąć nawet do 21 – 22 roku życia  i wcześniej lepiej nie przeprowadzać operacji. Oczywiście, konkretną kwalifikację do zabiegu podejmuje lekarz po ocenieniu wyników szeregu badań przeprowadzanych przed zabiegiem, a także na podstawie wywiadu dotyczącego stanu zdrowia pacjentki i jej rodziny. W zasadzie powiększanie biustu jest też przeznaczone dla osób zdrowych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W szczególności u pacjentek mających problemy z depresją czy dysmorfofobią, czyli błędnym i nierealistycznym postrzeganiem swojego ciała, nie przeprowadza się zabiegów powiększania piersi.

Czy naturalne metody powiększania piersi działają?

Naturalne metody powiększania piersi to przede wszystkim masaż oraz specjalna dieta. Jeśli chodzi o dietę to pełni ona jedynie funkcję wspomagającą. Rzeczywiście, dieta bogata w fitoestrogeny korzystnie wpływa na wygląd piersi, jednak raczej nie sprawi, że biust zmieni wielkość ,natomiast może wpłynąć na jego jędrność i sprężystość oraz zachowanie młodego wyglądu piersi także w trakcie menopauzy, gdy ciało kobiety zmienia się ze względu na niższy poziom kobiecych hormonów płciowych. Natomiast masaż powiększający piersi to bardzo stara technika wywodząca się z medycyny naturalnej. Istnieje wiele dowodów, ze ta metoda naprawdę działa, jednak wiele kobiet jest też rozczarowanych wynikami. Z pewnością masaż powiększający biust trzeba wykonywać codziennie przez wiele miesięcy, by pojawiały się rezultaty. Jest to więc metoda całkowicie naturalna i bezpieczna, ale tylko dla systematycznych i cierpliwych.

Jak działają tabletki powiększające piersi?

Tabletki powiększające piersi zawierają fitoestrogeny, czyli substancje pochodzenia roślinnego o działaniu podobnym do działania żeńskich hormonów płciowych. Ich stosowanie sprawia, że organizm zaczyna zachowywać się podobnie jak w okresie pokwitania, gdy piersi się powiększają. Jednak ostateczne rezultaty zależą od indywidualnej podatności organizmu na estrogeny. Większość kobiet odnotowuje jednak po kilkumiesięcznej kuracji tabletkami na większy biust powiększenie piersi o jeden rozmiar, a także poprawę ich kształtu i jędrności.

Czy operacja powiększania piersi jest bezpieczna?

Najskuteczniejszą metodą powiększania piersi gwarantującą naprawdę spektakularne efekty i nawet trzy rozmiary więcej ( to bezpieczna granica, choć są lekarze, którzy nie dbają o etykę zawodową i zdrowie pacjentek i powiększają piersi wielokrotnie więcej podczas nawet kilkunastu operacji!) jest operacja wszczepienia implantów. to jedyna metoda, która sprawia, że piersi są duże, można też podnieść je i poprawić ich kształt. Ale wiele kobiet zastanawia się czy to bezpieczne? Zacznijmy od tego, że powiększanie piersi jest jedną z bezpieczniejszych operacji medycyny estetycznej. Na jej korzyść przemawia fakt, że przeprowadzana jest od dawna i jest popularna, więc nie brak lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie, którzy są świetnymi fachowcami. Nieustannie ulepszane są też materiały, z jakich wykonuje się implanty, a także sama technologia ich umieszczania w ciele. Dziś praktycznie nie ma już konieczności wymieniania implantow co kilka lat, nie trzeba ponawiać operacji, do rzadkości należy też przeciekanie implantu. Jednak warto podkreślić, że powiększanie piersi implantami to zabieg chirurgiczny i jak każda operacja wiąże się z ryzykiem powikłań. Oczywiście, im lepszy lekarz i klinika tym ryzyko niższe. Co może sie zdarzyć? Organizm może odrzucić implant, mogą pojawić się nierówności, krwiaki, problemy z gojeniem szwów, a także inne powikłania, o jakich opowie ci bliżej lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *