Jakie implanty?

Jakie implanty?
Rate this post

Wiesz już na pewno, że chcesz powiększyć piersi metodą chirurgiczną. Nie wiesz jednak na jakie implanty się zdecydować, by twoje piersi wyglądały ładnie i jak najbardziej naturalnie? No cóż, powinnaś przedyskutować tę kwestię z lekarzem, który wykona zabieg, on na pewno będzie w stanie ci doradzić, a tymczasem, w ramach przygotowania do rozmowy poznaj wady i zalety (oraz rodzaje) implantów wykorzystywanych do powiększania piersi.

Implanty z silikonem czy z solą?

Implanty różnią się powłokami, kształtami i substancjami, które je wypełniają. W tym ostatnim przypadku zabiegi powiększania piersi wykonuje się z użyciem implantów wypełnionych silikonowym żelem, choć do rzadkości nie należą też implanty wypełnione fizjologicznym roztworem soli.

Czym różnią się te protezy?

Implanty silikonowe początkowo nadużywane, później przedstawiane jako zagrożenie (silikon miał być substancją o szkodliwym wpływie na zdrowie) wciąż są wykorzystywane bardzo chętnie z uwagi na fakt, iż implanty te mają bardzo naturalną konsystencję tj. piersi wypełnione silikonem w dotyku wydają się być całkowicie naturalne. Wbrew temu, co twierdzono jeszcze do niedawna nie stwierdzono, by implanty te wywoływały niekorzystny wpływ na organizm. Silikon jest substancją obojętną. Piersi wypełnione silikonem są naturalne w dotyku, ale nie zawsze naturalne w wyglądzie – tu już dużo zależy od pozostałych parametrów wybranych przez nas implantów.
Implanty wypełnione solą uważa się za bezpieczniejsze o tyle, że w razie pęknięcia takiego implantu wypełniający go roztwór jest bez problemów wchłaniany przez tkanki, co za tym idzie ewentualna korekta piersi jest znacznie łatwiejsza – silikon się nie wchłania. O przewadze implantów wypełnionych solą decyduje też możliwość zredukowania rozmiaru pozabiegowych blizn. Implant po umieszczeniu go w piersi może zostać wypełniony solą z pomocą iniekcji, z drugiej strony jednak i to powoduje pewne problemy, bowiem taki zabieg zwiększa ryzyko infekcji w trakcie wprowadzania płynu, a poza tym nakłucie może jednak prowadzić do nieszczelności i zaburzenia struktury całego implantu.

Gładkie czy teksturowane?

Kiedyś implanty były całkiem gładkie i to rozwiązanie miało wiele zalet, bowiem w przypadku implantów o gładkiej powierzchni zmniejszeniu ulega ryzyko ewentualnego zakażenia (nie przyczepiają się do nich tak łatwo zanieczyszczenia), a i stosując je można wyraźnie zmniejszyć wykonywane nacięcia, przez co blizny po implantacji są mniejsze niż w przypadku implantów teksturowanych, z drugiej strony jednak implanty teksturowane mają powierzchnię, do której lepiej przylegają (przyczepiają się) nasze tkanki, w efekcie nawet jeśli dojdzie do pofałdowań w obrębie samego implantu nie będą one tak widoczne i tak wyczuwalne jak w przypadku implantów o gładkiej powierzchni. Implanty gładkie wciąż są co prawda stosowane, ale na ich polecanie decyduje się niewielu lekarzy.

Jaki kształt?

W zasadzie większość proponowanych przez lekarzy implantów ma dziś kształty anatomiczne, przypominające kształtem łzę choć zdarzają się i implanty okrągłe. Te drugie mają przewagę o tyle, że dzięki nim można skorygować całą pierś nadając jej bardziej zaokrąglony kształt. Z drugiej strony jednak implanty anatomiczne po wszczepieniu wyglądają bardziej naturalnie. Są lepiej dopasowane do kształtu kobiecych piersi i jeśli zależy nam na tym, by po implantacji nie wyglądać na plastikową lalkę lepiej zdecydować się na taki właśnie kształt.
Idealny dobór implantów do piersi jest jednym z poważniejszych wyzwań, dlatego na tym akurat zabiegu nie należy oszczędzać wybierając najlepszych, renomowanych chirurgów plastyków zwłaszcza, że każda operacja niesie z sobą ryzyko powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *