Nowoczesna medycyna – Macrolane

Nowoczesna medycyna – Macrolane
Rate this post

Rozwój medycyny plastycznej powoduje, że coraz łatwiej można poprawić niedoskonałości swojego ciała. Czasem nie potrzeba operacji, by cieszyć się zmianą wyglądu. Bezpieczne zabiegi, terapie i ćwiczenia sprawiają, że zainteresowanie poprawą swojego ciała jest coraz większe.

O piękno swojego ciała najczęściej dbają kobiety, co też można łatwo wywnioskować korzystając ze statystyk liczby zabiegów. Poddają się przeróżnym zabiegom takim jak poprawa nosa, podbródka i wiele innych. Najpopularniejszym zabiegiem, który jednocześnie stanowi temat dzisiejszego artykułu jest powiększanie piersi.

W dzisiejszych czasach metod powiększania piersi jest naprawdę bardzo dużo. Lekarze oferują zabiegi, operacje, a także tabletki i inne preparaty. Skuteczność każdego ze środków jest różna, co powoduje pewne zakłopotanie wśród kobiet. Wszak nie wszystkie są zainteresowane operacjami i wielą korzystać z tabletek. To z resztą jest w pełni zrozumiałe, strach przed operacją bywa bardzo silny. Rozwiązaniem tegoż problemu może być metoda zwana Macrolane (od nazwy preparatu).

Metoda ta może uznawana być za nową, gdyż w medycynie stosowana jest od zaledwie trzech lat. Pierwsze zabiegi metodą Macrolane zostały realizowane w roku 2008. Szybko jednak metoda ta zyskała swoje zwolenniczki i zwolenników. Panowie też korzystają z Macrolane, gdyż ma ona zastosowanie również przy:

  • zwiększaniu obłętości, ujędrnianiu łydek
  • wprowadzanie poprawek po liposukcji
  • zwiększaniu objętości, ujędrnaniu pośladków
  • korekcji narządów płciowych

Jak łatwo zauważyć zastosowanie preparatu Macrolane jest dosyć spore. Na czym polega owa metoda?

Macrolane to nic innego jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce. Jego działanie powiększa i ujędrnia konkretne elementy naszego ciała, w tym także piersi. Wykorzystanie wyżej wymienionego kwasu to metoda sprawdzona w medycynie plastycznej, gdyż od dawna kwas hialuronowy wykorzystywany jest przy plastyce twarzy (np. Powiększanie ust).

Zafascynowanie preparatem Macrolane jest tym większe, że jest on w stu procentach bezpieczny. Wszak kwas hialuronowy naturalnie występuje w organiźmie człowiek, wstrzyknięcie preparata oznacza więc jedynie zwiększenie jego ilości. Ponadto jest to metoda, która nie pozostawia na ciele kobiety ran i blizn co ma miejsce w przypadku innych metod powiększania piersi.

Niestety metoda Macrolane nie jest pozbawiona wad. Ma je jedynie dwie, choć dla kobiet mogą być bardzo znaczące. Po pierwsze użycie preparatu Macrolane pozwala na jedynie długotrwały efekt. Co to oznacza? Piersi powiększone zostają na określony czas (około dwa lata), a nie na stałe. Wszak, dla niektórych kobiet może stanowić to prawdziwą zaletę.

Drugą wadą środka Macrolane stanowią pewne ograniczenia. O ile w przypadku implantów nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości piersi, o tyle w przypadku Macrolane te ograniczenia są dosyć duże. Ilość wstrzykiwanego preparatu jest ściśle ograniczona i zależna od konkretnej jednostki, co powoduje, że nie zawsze jest możliwość uzyskania wymarzonej wielkości piersi.

O Macrolane można powiedzieć, że to metoda gwarantująca skuteczność do pewnego poziomu. Ograniczenia wynikające z działania kwasu hialuronowego sprawiają, że wiele kobiet odchodzi od tej metody. Mimo wszystko metoda ta ma wiele zwolenniczek. Z pewnością kluczowym elementem w tym przypadku jest bezpieczeństwo, które przed zabiegiem jest gwarantowane. W tym przypadku wskazane jest użycie przysłowia – lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Lepiej bezpieczna metoda dająca ograniczone rezultaty, aniżeli niebezpieczna metoda dająca nieograniczone rezultaty. Oczywiście ostateczny wybór należy do kobiet, wszak to ich ciało i życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *