Czy preparaty powiększające biust są bezpieczne?

Czy preparaty powiększające biust są bezpieczne?
Rate this post

Cokolwiek chcemy zrobić z własnym ciałem bezpieczeństwo powinno pozostawać naszym podstawowym priorytetem.

Te same za i przeciw należy rozważyć decydując się na suplementację, operację chirurgiczną czy jakiekolwiek działanie, które nie pozostaje obojętne dla organizmu.

Ba! Nawet w przypadku treningów, diet i masaży pojawiają się pewne wskazania i przeciwwskazania.

Tym bardziej należy je mieć na uwadze w sytuacji, w której decydujemy się na powiększenie biustu (czyli dość radykalne działania mające na celu ukształtowanie ciała na nowo) i to niezależnie od tego, czy mamy zamiar oprzeć się na suplementacji czy też zdecydować się na chirurgiczne powiększanie piersi.
W tym drugim przypadku zagrożenia są oczywiste – zabieg może skończyć się bliznami, zapaleniem tkanek, a nawet pojawieniem się „dodatkowych piersi” (zdarzały się i takie, niechlubne przypadki). W sytuacji pierwszej musimy wziąć pod uwagę to, jak składniki preparatów powiększających biust oddziaływać będą nie tylko na wygląd i rozmiar piersi, ale też na cały organizm.

Wydaje się jednak, że preparaty powiększające biust są znacznie bezpieczniejsze od interwencji chirurgicznych, choćby z uwagi na fakt, iż opierają się na składnikach naturalnych. Roślinach i ziołach od setek lat wykorzystywanych w medycynie naturalnej w celu leczenia chorób lub poprawy „parametrów” ciała (czyli w ramach naturalnych zabiegów kosmetycznych). Dziś odkrywa się je na nowo, a wzmocnienie efektów „powiększania” uzyskiwany jest poprzez drobiazgową analizę działania poszczególnych składników i ich dobór pod kątem maksymalizacji pożądanych i minimalizacji niepożądanych skutków przyjmowania poszczególnych składników.

Kontrowersyjne preparaty powiększające biust

Jakkolwiek byśmy ich nie traktowały i preparaty powiększające biust i wszelkiego rodzaju suplementy wzbudzały, wzbudzają i wzbudzać będą bardzo wiele kontrowersji. Po pierwsze ich pozytywny wpływ na organizm negują często fachowcy tj. chirurdzy plastycy i lekarze zapatrzeni w konwencjonalną medycynę, po drugie działanie każdego takiego preparatu wymaga czasu toteż i sami użytkownicy niejednokrotnie nie dostrzegają ich wpływu na organizm (zbyt krótki okres przyjmowania), po trzecie – wszędzie aż roi się od reklam zabiegów i najróżniejszych środków, a w warunkach tak dużej konkurencji trudno o zdobycie jakichkolwiek miarodajnych informacji z niezależnych źródeł (o ile takowe w ogóle istnieją, bo coraz częściej skłaniam się ku przypuszczeniu, że wszelkie prowadzone w dzisiejszych czasach badania są sponsorowane przez wielkie koncerny).

Tak więc preparaty powiększające biust i sensowność ich stosowania mogą wzbudzać pewne kontrowersje, ale jednej, podstawowej zalety tych środków nikt nie jest w stanie zanegować – są one środkami naturalnymi, a więc czymś zbliżonym do diety, diety nie zastąpią ale ją uzupełnią o ważne składniki, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie pewnych efektów. Nawet jeśli działanie jakiegoś preparatu uznalibyśmy za efekt placebo i takie zjawisko jest zjawiskiem dobrym i pozytywnym choćby dlatego, że pozytywnie wpływa na naszą psyche i tak czy inaczej wywołuje w organizmie najbardziej pożądane reakcje.

Stosować czy nie stosować?

Koper włoski, mniszek lekarski czy rukiew wodna (jedne z najczęściej występujących składników) raczej nikomu zaszkodzić nie mogą. Poprawią kondycję skóry, tkanek i całego organizmu, odżywią nas i usprawnią procesy regeneracyjne. Nieco inaczej działają inne składniki preparatów powiększających biust tj. na przykład kozieradka lub dzięgiel chiński. Pierwsza roślina wykazuje działanie anaboliczne i zawiera składniki będące prekursorami progesteronu, druga jest bogata w fitoestrogeny czyli substancje zachowujące się jak estrogen. Obydwa hormony są żeńskimi hormonami płciowymi i mają wpływ na kształt i rozmiar biustu. To, jak zadziałają zależy jednak od wielu czynników, przy czym podstawowe znaczenie mają reakcje osobnicze.

Jedno jest pewne: preparaty powiększające piersi są pewną i dość bezpieczną alternatywą dla chirurgii plastycznej, co jest ich największą zaletą. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym kuracja takimi preparatami jest znacznie tańsza, a jeśli wzbogacimy ją o masaże i stosowanie odpowiednich kosmetyków efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Grunt to systematyczność – niestety, tak właśnie działa natura.
A co jeśli preparat nie zadziała? No cóż, zawsze pozostaje chirurgiczna alternatywa.

Ceny preparatów powiększających biust do najniższych może nie należą, ale nikt nie każe wykupywać nam od razu dziesięciomiesięcznej kuracji. Każdy z preparatów można swobodnie przetestować przez czas jakiś i uważnie obserwując własny organizm dość szybko stwierdzić czy działa.

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *