Gdy biust jest za duży: wszystko o zmniejszaniu piersi

Gdy biust jest za duży: wszystko o zmniejszaniu piersi
Rate this post

Czy piersi mogą być za duże? Kobiety, ktore cierpią z powodu malutkiego biustu na pewno zaprzeczą. Tymczasem za duży rozmiar miseczki może naprawdę utrudniać życie. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zmniejszenie piersi. Jak to zrobić?

Za duże piersi to nie tylko efekt ciężkiej i dojrzałej sylwetki. Panie z dużym biustem narzekają na problemy z kręgosłupem, trudno im ćwiczyć. Mają też kłopoty z kupieniem odpowiednich bluzek, nie mówiąc już o bieliźnie. To dlatego zmniejszanie piersi budzi takie zainteresowanie.

Stanik typu minimizer – zmniejszający piersi

W sklepach z bielizną dostępne są nie tylko staniki powiększające optycznie piersi, ale też modele dla pań, które chcą biust nieco spłaszczyć. Warto jednak wiedzieć, że taki stanik musi być perfekcyjnie dopasowany, by spełniał swoją funkcję i nie deformował sylwetki. Stanik taki mocno opina i spłaszcza piersi. Zwykle ma też mocne i dość szerokie ramiączka oraz fiszbiny, dzięki czemu piersi są idealnie podtrszymywane i nie obwisają. Często podobnie działają gorsety i pólgorsety, dzięki czemu kobieta o dużych piersiach może założyć naprawdę ładną bieliznę.

Operacja zmniejszania piersi

Wiele kobiet decyduje się też na radykalne rozwiązanie, czyli operacyjne zmniejszenie zbyt obfitego biustu. Lekarz, który kwalifikuje pacjentkę do zabiegu musi ocenić, czy piersi są tylko jej zdaniem zbyt duże (chodzi tu o kryteria estetyczne, takie jak proporcje sylwetki) czy też ma do czynienia z nadmiernym rozrostem piersi, co stanowi już problem natury medycznej. Zabieg wykonuje się u pacjentek, ktorych piersi są już w pełni ukształtowane, a więc po dwudziestym roku życia. Operacja zmniejszania piersi polega na usunięciou nadmiaru tkanki piersiowej poprzez cięcie wykonane wokół brodawki i pionowo w dół biustu. Lekarz usuwa zarówno nadmiar tkanki, jak i skóry, a następnie odpowiednio modeluje piersi. Bardzo ważny element operacji to umieszczenie w odpowiednim miejscu brodawki piersiowej. Zabieg ten może być też połaczony z innego rodzaju plastyką piersi, na przykład z ich podniesieniem, co często wykonuje się u kobiet dojrzałych. Cała operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około trzech godzin. Rekonwalescencja ma podobną długość jak w przypadku operacji wszczepiania implantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *