ABC operacji powiększania piersi: pierwsza wizyta

ABC operacji powiększania piersi: pierwsza wizyta
Rate this post


Zdecydowałaś się na operację powiększania piersi? Przed tobą pierwsza, konsultacyjna wizyta u lekarza medycyny estetycznej. Przygotuj się do niej dobrze, bo to od pierwszych ustaleń zależy w dużej mierze pozytywny efekt zabiegu.

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej kosztuje zwykle około 100 zł. Uwaga: w dobrej klinice koszt ten odejmowany jest od ceny zabiegu, jeśli zdecydujesz się na wykonanie go w tym własnie miejscu. Jesli jednak cokolwiek wzbudziło twoje zaniepokojenie i nei jesteś przekonana, że klinika gwarantuje wysoki standard usług, nie żałuj tych pieniędzy. Lepiej wydać 100 zł na wizytę niż martwić się później powikłaniami po operacji/

Pierwsza wizyta: co musisz ze sobą zabrać

Przed wizytą przypomnij sobie, czy w Twojej rodzinie występowały problemy z nowotworem piersi i inne tego typu choroby. Jesli tak, zanotuj daty i stopień pokrewieństwa. Zapisz też informacje o swoich problemach zdrowotnych, szczegolnie o chorobach przewlekłych a także stale przyjmowanych lekach. Jesli w ciągu ostatnich miesięcy wykonywałaś podstawowe badania, takie jak analiza krwi i moczu, weź ze sobą wyniki.

O co zapyta lekarz: wywiad przed operacją powiększania piersi

Pierwsza wizyta to przede wszystkim wywiad, mający wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do operacji. Lekarz zapyta, czy kiedykolwiek miałaś problemy z piersiami. Uwaga: bolesność piersi w czasie miesiączki lub przed nią to też istotna informacja. Koniecznie powiedz, jesli zdarza ci się wydzielina z brodawek. Ważne są również informacje o ciąży, jeśli ją przechodziłaś, a także twoich planach macierzyńskich – od tego, czy zamierzasz w przyszłości karmić piersią zależy rodzaj zastosowanego cięcia. Lekarza interesują też problemy nowotworowe występujące w rodzinie. Kolejna część wizyty konsultacyjnej to rozmowa o twoich oczekiwaniach. Czy chcesz powiększyć piersi, czy też poprawić ich kształt? Jakiego rozmiaru się spodziewasz? Jaki kształt biustu jest dla ciebie idealny? Uwaga: lekarz słucha oczekiwać pacjentki, a także podsuwa jej swoje sugestie. Może okazać się, że przy twoim typie sylwetki inny kształt biustu będzie korzystniejszy. Warto tych sugestii posłuchać, choć ostateczna decyzja nalezy do ciebie.

Uczciwy lekarz, czyli czas na pytania

Podczas wizyty konsultacyjnej zapytaj o wszystko, co cię niepokoi i interesuje. To czas na wyjaśnienie wątpliwości. Uwaga: dobry lekarz nie unika rozmowy o możliwych powikłaniach, nie bagatelizuje też zagrożeń związanych z operacją powiększania piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *