ABC operacji powiększania piersi: powikłania

ABC operacji powiększania piersi: powikłania
Rate this post

Wszczepienie implantów powiększających piersi jest zabiegiem bardzo popularnym, a przez to uznawanym za jeden z bezpieczniejszych. Jednak jak każda operacja, także ta ingerencja chirurga w ciało ludzkie może wiązać się z powikłaniami. Jakimi?

Kiedy występują powikłania?

Choć nigdy nie da się przewidzieć efektów zabiegu chirurgicznego, są czynniki, ktore zwiększają ryzyko komplikacji pooperacyjnych. Przede wszystkim jest to brak dostatecznych kwalifikacji lekarza. Pamiętaj, ze nie każdy chirurg specjalizuje się w medycynie estetycznej. Lepiej wybrać kogoś, kto już od dłuższego czasu zajmuje się powiększaniem piersi. sporadycznie zdarzały się też przypadki, ze zabiegi były wykonywane przez osoby bez dostatecznych kwalifikacji medycznych! Dlatego zawsze pytaj lekarza o dyplom, postaraj się sprawdzić i zweryfikować informacje na jego temat. Ryzyko powikłań zwiększa się także, jesli zataisz informacje o swoim stanie zdrowia, przebytych chorobach lub problemach zdrowotnych w rodzinie.

Komplikacje pooperacyjne

Do najczęściej spotykanych powikłań po operacji powiększania piersi należą infekcje występujące bezpośrednio po zabiegu, trudności w gojeniu się miejsc cięcia a także infekcje. Niepokój powinna wzbudzić utrzymująca się dłuższy czas podwyższona temperatura. Uwaga: niekiedy infekcja rozwija się tak szybko, że konieczne jest usunięcie implantu i ponowna operacja.  Zdarza się też, że organizm odrzuci implant – jest to ciało obce i nie musi się dobrze przyjąć. Do powikłań związanych z powiększaniem piersi należą też przejściowe (lub trwałe) utraty czucia. Nie jest to poważny problem zdrowotny, ale może powodować dyskomfort związany z życiem erotycznym.

Komplikacje natury estetycznej

Nie zawsze nieudana operacja powiększania piersi oznacza problemy zdrowotne. Często zdarza się jednak, że pacjentka jest niezadowolona z efektów. Niekiedy to tylko jej nadmierne oczekiwania, jednak nie zawsze. Zdarzają się sytuacje, że implanty są widoczne i wyraźnie wyczuwalne przez skórę. Do powikłań należy też asymetria piersi., a także duże i bardzo widoczne blizny pooperacyjne.

Inne powikłania po operacji powiększania piersi

Do innych powikłań należy pojawianie się krwiaków, a także otorbienia wokół implantu i stwardnienia tkanek. Poza tym zdarza się – choć dużo rzadziej niż kiedyś – że implant pęka, przecieka i wymaga wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *