ABC powiększania piersi: przeciwwskazania do zabiegu

ABC powiększania piersi: przeciwwskazania do zabiegu
Rate this post

Czy operacja powiększania piersi jest dla każdego? Niestety – nie! Dowiedz się, jakie są najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu wszczepiania implantów powiększających piersi.

Opisanie w tym artykule przeciwwskazania to tylko najczęściej spotykane problemy. Może się zdarzyć, że z innych przyczyn akurat w twoim przypadku zabieg nie będzie możliwy. Ostateczna decyzja należy do lekarza i za każdym razem jest podejmowana indywidualnie.

Przeciwwskazania doraźne

Zabiegu powiększania piersi nie można wykonać, jesli u pacjentki występuje jakakolwiek infekcja. Nawet sezonowe przeziębienie i lekki katar oznaczają, że operację trzeba przełożyć na inny moment. Z przyczyn oczywistych nie wykonuje się też powiększania piersi u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Konieczne jest też odczekanie odpowiedniego czasu od innych zabiegów chirurgicznych.

Wiek jako przeciwwskazanie do zabiegu powiększania piersi

Zwykle zabiegi wykonuje się u kobiet między 20 a 40 rokiem życia, przy czym tylko dolna granica jest ściśle określona: operacje można wykonać tylko u pacjentki pełnoletniej. Uwaga: jesli 18 latka ciągle jeszcze dojrzewa (to określa lekarz) to z zabiegiem trzeba poczekać nawet 2-3 lata. Górna granica jest bardziej płynna; im młodsza kobieta tym lepsze efekty zabiegu i bardziej elastyczna skóra, jednak najstarsze pacjentki są nawet w okolicach 60 urodzin.

Typowe przeciwwskazania do operacji powiększania piersi

Operacji nie wykonuje się u pacjentki, która ma jakiekolwiek zmiany w piersiach, niezależnie od charakteru tych zmian. Także duże ryzyko nowotworu i obciążenie rodzinne w tej kwestii jest przeciwwskazaniem. Także wszelkiego typu schorzenia skórne i problemy dermatologiczne są przeciwwskazaniem. Operacji nie można też wykonywać w przypadku problemów z krzepliwością krwi, cukrzycą lub nieuregulowanym ciśnieniem.

Przeciwwskazania natury psychologicznej

Może się zdarzyć, ze od strony fizjologicznej brak przeciwwskazań do zabiegu, jednak lekarz odmawia powiększania piersi. Dzieje sie tak, gdy u pacjentki występują poważne zaburzenia natury psychologicznej, np. depresja. Także dysmorfofobia, czyli zaburzenie postrzegania swojego ciała jest przeciwwskazaniem. Lekarz nie powinien też wykonywać zabiegu u pacjentki, która ma nierealistyczne oczekiwania i jest przekonana, że powiększenie piersi zapewni jej powodzenie w życiu i rozwiąże wszystkie problemy. W takiej sytuacji dobry lekarz powinien zasugerować konsultację z psychologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *