ABC operacji powiększania piersi: rodzaje cięć

ABC operacji powiększania piersi: rodzaje cięć
Rate this post

Oto kolejny odcinek naszego cyklu: ABC operacji powiększania piersi. Dziś dowiesz się, jakie rodzaje cieć są stosowane i który z nich będzie najlepszy w tym przypadku.Kiedy udasz się do chirurga plastycznego na wizytę konsultacyjną, poza omówieniem rodzajów implantów i zasugerowaniem najlepszego dla ciebie, lekarz powinien też opowiedzieć ci o rodzajach cięć, ich wadach i zaletach, a także najlepszym rozwiązaniu w twoim przypadku. Z naszym poradnikiem przygotujesz się do tej wizyty i będziesz wiedziała, o co zapytać.

Cięcie pod pachą

Cięcie pod pachą oznacza, że w okolicach piersi nie będziesz miała żadnej blizny – to ważne, dla wielu kobiet. Jednoczesnie dość widoczna blizna będzie widniała w miejscu, jakie pokazuje latem, gdy nosisz sukienki i bluzki na ramiączka. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że implant przebywa dość długą drogę, zanim zostanie umiejscowiony w docelowym miejscu. Jest to więc jedno z trudniejszych cięć. Nie powoduje natomiast żadnych problemów, jesli w przyszłości chciałabyś karmić piersią.

Cięcie w fałdzie piersiowym

To jedno z najczęściej stosowanych cięć, ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim blizna pozostaje w tzw. fałdzie piersiowym, a wiec bezpośrednio na dole, pod wypukłością piersi. Przy zwiększeniu rozmiarów biustu, zwykle jest więc pod nim ukryta. Szczegolnie ma to miejsce, jeśli wybierasz implant o kształcie anatomicznym i twój nowy biust będzie lekko opadał. Przy tego typu cięciu nie ma żadnych przeciwwskazań do przyszłego karmienia piersią. Trzeba jednak pamiętać, że blizny są dość znaczne, bo implant musi być precyzyjnie wprowadzony.

Cięcie wokół brodawki

Blizny pozostające po tego rodzaju cięciu są najmniej widoczne, bo umiejscowione są dookoła brodawki. Z czasem niemal zupełnie zanikają i tylko wnikliwy obserwator może je zauważyć. Jest to jednak metoda polecana kobietom, które nie zamierzają już karmić piersią. Wprawdzie wprowadzenie implantów przez cięcie wokół brodawki piersiowej nie wyklucza ewentualnego karmienia, jednak może stanowić utrudnienie i należy się z tym liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *