Powiększanie piersi: ABC operacji powiększania piersi

Powiększanie piersi: ABC operacji powiększania piersi
4.8 (96%) 5 votes

Czy wiesz, że niemal co trzecia Polka myśli o operacyjnym powiększaniu piersi? To własnie na punkcie biustu mamy największe kompleksy. Jesli ty też rozważasz wszczepienie implantów, czytaj regularnie nasz nowy cykl: ABC operacji powiększania piersi.

Dowiesz się, jak wybrać najlepszą klinikę i lekarza, o co zapytać chirurga. Poinformujemy cię, czego spodziewać się przed zabiegiem i w okresie rekonwalescencji. Opowiemy więcej o metodach wszczepiania implantów i ich rodzajach. Znajdziesz tu też informacje o nowinkach z branży medycyny estetycznej. Z nami pójdziesz do kliniki przygotowana!

Poniżej kilka podstawowych informacji. Ich rozwinięcie pojawi się w kolejnych artykułach.

Kto może poddać się operacji powiększania piersi?

Powiększanie piersi można w zasadzie przeprowadzić niezależnie od wieku. Jest jednak kilka powodów, które wykluczają lub ograniczają możliwość powiększenia biustu.

Powiększanie piersi powinno wykonywać się po zakończeniu rozwoju gruczołów piersiowych. Znaczy to, że okres dojrzewania musi być zakończony. Kobieta nie powinna więc mieć mniej niż szesnaście lat. Powiększanie piersi powinno się wykonywać wtedy gdy mamy pewność że nasze piersi nie będą już zmieniały kształtu. Jeśli więc planujemy ciąże czy intensywne odchudzanie powinniśmy odczekać.

Po porodzie powiększanie piersi powinno poczekać około roku. Jeśli jednak powiększanie piersi odbyło się wcześniej, ciąża i karmienie może zmienić kształt piersi i potrzebna będzie następna operacja. Powiększanie piersi oczywiście nie wyklucza zajścia w ciążę. Implant w żaden sposób nie wpływa na dziecko i później na karmienie. Może jedynie zmienić się kształt piersi i dlatego potrzebna będzie reoperacja. Powiększanie piersi wymaga również zrobienia ogólnych badań i jeśli są one prawidłowe możesz poddać się zabiegowi.

Przed operacją powiększania

Kiedy już zdecydujesz się na powiększanie piersi musisz skonsultować się z lekarzem. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi z tobą bardzo szczerą rozmowę. Musisz więc otwarcie powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach i ewentualnych obawach.

Powiększanie piersi polega na umieszczeniu implantu, który powinnaś zobaczyć. W zależności od tego jakie są twoje piersi i jak chcesz aby one wyglądały lekarz wybierze odpowiednią metodę i implant.

Musisz przeprowadzić odpowiednie badania przedoperacyjne, zabieg robi się pod narkozą. Dlatego musisz zrobić badania labolatoryjne i EKG. Musisz również powiedzieć o chorobach na które się leczysz i zachorowaniach w rodzinie.

Powiększanie biustu poprzedza również badanie USG lub mammografia ale to zależy od wieku pacjentki.

Oczywiście nie wolno ci nic jeść i pić na sześć godzin przed zabiegiem. Innych zakazów i nakazów udzieli ci lekarz, musisz ich bezwzględnie przestrzegać aby uniknąć komplikacji na sali operacyjnej. Powiększanie piersi to poważna operacja, nie można jej bagatelizować.

 Rodzaje implantów

Operacja powiększenia piersi polega na wszczepieniu implantów. Kobiety, które zamierzają poddać się zabiegowi muszą wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów protez.

Najbardziej popularnymi są oczywiście implanty silikonowe, czyli wypełnione silikonowym żelem. Płyn ten ma taką właściwość, która sprawia, że po dotknięciu piersi mamy wrażenie, że dotykamy naturalny biust. Istnieją jeszcze implanty solne – wypełnione roztworem soli fizjologicznej – jednak te są znacznie mniej popularne.

Wybór rodzaju implantu uzależniony jest w dużej mierze od budowy anatomicznej klatki piersiowej oraz od upodobań kobiety. Decyzja podejmowana jest po konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz przedstawia wady i zalety obu implantów (nie ma niestety protez idealnych).

Przebieg operacji

Operacja powiększania piersi trwa najczęściej od sześćdziesięciu do stu dwudziestu minut. Zabieg rozpoczyna się od podania znieczulenia. Następnie chirurg dokonuje cięć. Ich lokalizacja może być różna, co podyktowane jest przede wszystkim budową anatomiczną klatki piersiowej pacjentki oraz doświadczeniem chirurga. Niemniej jednak najczęściej można spotkać się z cięciami zlokalizowanymi w fałdzie podpiersiowym, w okolicach pachy, bądź w okolicach otoczki sutkowej.

Nacięcie stwarza możliwość umieszczenia protezy. Przestrzeń dla implantu najczęściej tworzona jest pod gruczołem albo mięśniem piersiowym większym. Wielu chirurgów jest zdania, że taka lokalizacja umieszczenia protezy zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia obkurczenia torebki łącznotkankowej (o czym jeszcze wspomnę).

Na zakończenie cięcia zszywane są szwem kosmetycznym. Natomiast miejsce pod piersiami zabezpiecza się dodatkowo plastrem opatrunkowym.

Czas po operacji

By móc cieszyć się wyglądem swoich dużych piersi, trzeba będzie poczekać. A to dlatego, że czas rekonwalescencji po zabiegu jest dość długi. W pierwszych dniach piersi będą niezwykle obolałe, a kobieta zmęczona i osłabiona. Bardzo często w okolicach piersi oraz mostka pojawiają się siniaki. Z kolei brodawki piersi – szczególnie w pierwszych dnia są niezwykle wrażliwe na dotyk.

Powrót do pełnej sprawności może trwać od kilku do kilkunastu dni. Powrót do „zdrowia” można przyspieszyć, stosując masaże wykonywane od trzeciego tygodnia od operacji.

Wszystkim pacjentkom po operacji powiększenia piesi zalecana jest coroczna kontrolę u chirurga oraz badanie usg piersi. W uzasadnionych przypadkach koniecznością może okazać się wykonanie mammografii u doświadczonego radiologa.

Niestety wszczepienie implantów to zabieg, za który trzeba słono zapłacić – bólem, osłabieniem i łzami (o pieniądzach już nie wspomnę). Ale jak się to mado późniejszego wyglądu? Trzeba jednak pamiętać, że większy biust nie rozwiąże naszych problemów, które mają podłoże w naszej psychice. To, że będziemy wyglądać idealnie, nie znaczy, że idealne będzie nasze życie towarzyskie. Prawda?

Komentarze 0

  • Zgadzam się, najpierw ćwiczenia i biustonosze (do tego masaże) dopiero potem ew. suplementy, a zabiegi lepiej sobie darować no chyba że komuś nie zależy na życiu i zdrowiu. Z drugiej strony rozumiem też desperację niektórych kobiet, ale w ich przypadku pewnie potrzeba by psychoterapii by były w stanie zaakceptować siebie takimi jakie są tzn. swoje wymiary i rozmiary, bo przecież nad jędrnością i kształtem biustu można popracować i da się je zmienić a przynajmniej skorygować zupełnie naturalnie

    • szczerze mówiąc sama zastanawiam się nad tym fenomenem chirurgicznego poprawiania urody i nie rozumiem dlaczego aż tyle osób chce w ten sposób ingerować w swoje ciała. Wydaje mi się to typowym owczym pędem. Z drugiej strony mechanizm tego wszystkiego może być na tyle skomplikowany że naprawdę trudno kogokolwiek oceniać tylko po tym, czy jest na tyle zdeterminowany by poddać się operacji czy nie

  • Wiele kobiet marzy o tym, by mieć biust jak Pamela Anderson czy Doda, ale bez konieczności przechodzenia operacji chirurgicznej. Co prawda istnieje jeszcze możliwość wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, ale i ten zabieg wiąże się z pewnym dyskomfortem. Dlatego najlepiej używać sprawdzone, tanie i pewne sposoby n apowiększanie piersi tj: tabletki, ćwiczenia i biustonosze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *