Brafitting: sztuka dobierania biustonosza

Brafitting: sztuka dobierania biustonosza
Rate this post

Wejść do sklepu, poprosić o stanik w swoim rozmiarze, zapłacić, wyjść. Stop! Na zakup biustonosza zarezerwuj więcej czasu. W wyborze idealnego stanika pomoże ci brafitterka.

Czy wiesz, że większość Polek nosi źle dobrane staniki? Najczęstsze błędy to wybieranie zbyt dużego obwodu w połączeniu ze zbyt małą miseczką. Stąd tak duża popularność słynnego 75 B. Teraz w doborze odpowiedniego rozmiaru pomagają przeszkolone brafitterki.

Czym jest brafitting?

Brafitting to sztuka indywidualnego dobierania stanika tak, by perfekcyjnie pasował konkretnej kobiecie. Przeszkolona brafitterka umie określić rozmiar, jaki powinna nosić klientka, a także zaproponować jej najkorzystniejszy model biustonosza. To ważne, bo poza rozmiarem liczy się też kształt piersi i budowa sylwetki. Inny model należy zaproponować kobiecie o jędrnych i sprężystych piersiach, inny – klientce, której biust już utracił jędrność.

Dobra brafitterka pamięta też o względach estetycznych. Wie, że niezależnie od rozmiaru piersi, każda kobieta chce nosić bieliznę komfortową i elegancką. Brafitting to tak naprawdę więcej niż wybór biustonosza. to koncepcja, w której kobieta i jej potrzeby są na pierwszym planie. Liczy się jej wygoda i zdrowie. Uwaga: dobra brafitterka wie też, że trudno raz na zawsze określić rozmiar stanika. Przede wszystkim kobiece piersi zmieniają się wraz z wiekiem, a także w trakcie cyklu miesiączkowego. Poza tym może się zdarzyć, że klienta nosi rozmiar 65 C, jednak z innej firmy lepiej leży na niej 60 D. Brafitting to właśnie sztuka otwarcia się na te drobne niuanse.

Dlaczego rozmiar stanika jest ważny?

Źle dobrany rozmiar stanika to nie tylko problemy natury estetycznej. Rzeczywiście, przy zbyt dużym obwodzie i za małej miseczce małe piersi wydają się jeszcze mniejsze, a duże nieestetycznie wylewają się na boki.

W przypadku małego biustu efektem noszenia źle dobranej bielizny będzie jedynie lekka deformacja kształtu biustu i utrata jędrności. Jednak jeśli piersi są okazałe, to problemy mogą być znacznie poważniejsze. Przede wszystkim przy za luźnym obwodzie stanik nie pełni swojej podstawowej funkcji: nie podtrzymuje biustu. Ciężar spoczywa wówczas na ramiączkach, które często wrzynają się w ciało i uciskają nerwy. Może to owocować bólami ramion, pleców i głowy.

Ściskając piersi w za małych miseczkach narażasz się nie tylko na ich deformację, ale też na poważne problemy zdrowotne. Ucisk powoduje, że krew i limfa w piersiach nie może swobodnie krążyć. Trwają też badania nad związkami między za małym stanikiem a prawdopodobieństwem wystąpienia raka piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *