Chcesz powiększyć biust? Zacznij od zakupu większego biustonosza!

Chcesz powiększyć biust? Zacznij od zakupu większego biustonosza!
Rate this post

Gdy runęła lawina…

Coraz częściej można spotkać się z pytaniami o zbyt mały rozmiar piersi. Dostępność do informacji dzięki internetowi wzrosła, a to spowodowało lawinę. Inna sprawa, że stajemy się także społeczeństwem mniej pruderyjnym i jest już niewiele tematów, o których „nie wypada” rozmawiać. Tak oto ruszyła owa lawina. Coraz więcej środków, coraz mniej przeszkód! No więc świta w głowie myśl, by iść na operację wszczepienia implantów. Wprawdzie to wciąż drogi zabieg, ale cena już tak nie szokuje jak niegdyś. Podobno też jest bezpieczniejszy niż przed laty. Może jednak spróbować czegoś prostszego i na powiększenie biustu tabletki zastosować? Tu jednak pojawia się obawa. Czy to w ogóle jest skuteczne?

Błędy pomiarowe

Nim zaczniesz myśleć o zmianach, zdecydujesz się na silikonowe implanty lub wybierzesz na powiększenie biustu tabletki, zastanów się czy właściwie mierzysz piersi i czy przypadkiem nie nosisz zbyt małego stanika. Wbrew pozorom tak właśnie postępuje większość kobiet. Nie znaczy to wcale rezygnacji z implantów lub też, że masz porzucić myśl, by na powiększenie biustu tabletki kupić, ale właściwie przeprowadzony pomiar będzie pierwszym krokiem w dobrym kierunku.

Nie mam zamiaru twierdzić, że zmiana nawyków w mierzeniu piersi wyklucza staranie się o ich zwiększenie. Jednak częsty błąd powoduje, że nawet źle wykorzystujemy to co już mamy. Zwykle za mocno ściskamy metr, bo kierujemy się niby to uczciwością i jakąś nadmierną skromnością. Potem kupuje się biustonosz na miarę, który nie tyle dobrze przylega, co raczej jeszcze bardziej rozpłaszcza piersi. Skutek jest opłakany. Lepiej już dodać z dwa centymetry niż mieć za małe miseczki. Podaję to pod Waszą rozwagę.

Jeśli ciągle będziemy płaszczyć piersi zbyt ciasnym stanikiem, to nawet najlepsze zastosowane na powiększenie biustu tabletki dają mniejszy efekt niż mogłyby dać, gdyby nie ta z pozoru banalna przeszkoda.

Wiadomo, że sam biust składa się z tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. Do tego dochodzą kanaliki mleczne no i brodawki. Pod piersiami znajdują się mięśnie klatki piersiowej – mięsień piersiowy większy i mniejszy. Dalej nie będziemy się zagłębiać. W przypadku, gdy zastosujemy na powiększenie biustu tabletki to oddziaływają one głównie na tkankę tłuszczową i w nieznacznym stopniu na tkankę łączną.

Kłopot w tym, że powiększające się piersi w przeciągu większego czasu natrafiają na opór w postaci zbyt małego biustonosza. Zapewne, skoro już decydujemy się brać na powiększenie biustu tabletki, to chciałybyśmy, by były ładnie wymodelowane i raczej uniesione ku górze, a nie rozpłaszczone i zwisające. Tego nie uzyskamy w zbyt ciasnym biustonoszu. Wprawdzie piersi będą rosły, ale ich kształt pozostawi wiele do życzenia.

Nie tylko rozmiar się liczy, ale także kształt

To właśnie tkanka łączną modeluje kształt, a oprócz niej znajdujące się pod biustem mięśnie. Jednak wykorzystywane na powiększenie biustu tabletki nie działają na mięśnie, a jedynie na tkankę łączną. Mimo to różnice w uzyskanych efektach są znaczne. Prowadzono jakiś czas temu nieoficjalne badania w jednej z kanadyjskich klinik nad wpływem biustonosza i wyniki były zadziwiające. Zbyt ciasny stanik powodował po pewnym czasie trwale zmiany w kształcie biustu.

Oczywiście, jeśli bierzemy na powiększenie biustu tabletki, a zależy nam bardzo na dobrym kształcie piersi i jeszcze lepszych efektach kuracji, to możemy także wykonywać specjalne ćwiczenia na klatkę piersiową. Łatwo ułożyć sobie odpowiedni zestaw. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. By nie spalać w tym miejscu tkanki tłuszczowej musimy ograniczyć się do krótkich serii ćwiczeń i nie wychodzić poza liczbę siedmiu potworzeń. Nie warto też w tym wypadku ćwiczyć więcej, jak dwa lub trzy razy na tydzień.

Jaką metodę wybrać?

Pozostaje tylko dylemat, od którego rozpoczęliśmy. Czy lepiej pokusić się o implanty, czy też wykorzystać na powiększenie biustu tabletki? Zaletą operacji chirurgicznej jest niemal natychmiastowy widoczny efekt. Ma ona jednak sporo minusów. Na początek blizny. Po drugie grozi powikłaniami zdrowotnymi. Jest to wprawdzie obecnie zabieg dość bezpieczny, ale jednak pozostaje interwencją chirurgiczną w dość wrażliwą partię ciała. Musimy powtarzać go co kilkanaście miesięcy. No i na koniec… spory wydatek.

Tych wszystkich niedogodności nie będzie, gdy wybierzemy na powiększenie biustu tabletki. Wprawdzie na efekt trzeba będzie dłużej poczekać, ale nie grożą nam blizny i powikłania. Różnica w cenie także jest ogromna, a efekty pozostaną na długie lata.

Wydaje się, że na dziś jest to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda. Wprawdzie pojawiły się doniesienia o powiększaniu piersi zastrzykami i być może kiedyś okaże się to konkurencyjnym sposobem. Jednak na razie zbyt mało wiemy o tej metodzie. W Polsce jest całkowitą nowością i jeszcze trudno ocenić ewentualne korzyści, trwałość i możliwe skutki uboczne. Skoro tak, to lepiej na dzień dzisiejszy wybrać sprawdzone jeśli chodzi o powiększenie biustu tabletki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *