Kwas hialuronowy na powiększanie piersi

Kwas hialuronowy na powiększanie piersi
Rate this post

Przede wszystkim kobiety szczupłe, które pozbawione są sporej ilości tkanki tłuszczowej pragną, by ich biust nieco powiększył się. Może nie marzy im się biust a la Pamela Anderson, jednakże chciałyby, żeby możliwe było u nich powiększenie piersi. Wiele z nich ma obawy przed operacją polegającą na wszczepieniu implantów. Jednakże jakiś czas temu pojawiła się zupełnie nowa metoda – kwas hialuronowy.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to rodzaj polisacharydu, a dokładniej mówiąc jest to glikozoaminoglikan. Jest substancją chemiczną, która w sposób naturalny występuje w organizmie każdego człowieka. Substancja ta posiada niezwykłą właściwość wiązania wody w komórkach. Jak obliczyli naukowcy – kwas hialuronowy jest w stanie powiązać aż dwieście pięćdziesiąt cząsteczek wody. Dzięki temu w naskórku zatrzymywana jest woda, a co za tym idzie – skóra jest elastyczna i stale nawilżona.

W organizmie człowieka kwas hialuronowy występuje w skórze właściwej. Dokładniej mówiąc – jest składnikiem macierzy międzykomórkowej. W skórze młodego człowieka kwasu hialuronowego znajduje się spora dawka. Dzięki temu skóra jest sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Z wiekiem jednak nasz organizm, a właściwie – nasza skóra zaczyna tracić ten „cudowny” w skutkach kwas hialuronowy.

Powiększanie piersi kwasem?

Okazuje się, że choć kwas hialuronowy zrobił furorę jako doskonały wypełniacz zmarszczek, a więc substancja, która ma właściwości odmładzające, jeszcze większy szał robi w przypadku powiększania piersi.

Powiększanie biustu za pomocą kwasu hialuronowego jest możliwe od kilku lat. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze – nie tak inwazyjny jak operacja powiększania piersi. Co prawda nie uzyskamy tak bardzo spektakularnych wyników, jak w przypadku wszczepienia implantów, ale piersi zwiększą nieco swój rozmiar i będą wyglądały  równie oszałamiająco. Różnica między stanem wyjściowym a stanem po wstrzyknięciu kwasu będzie znacząca.

Do powiększania piersi – macrolane

Macrolane to bardzo nowoczesny preparat, który służy do niechirurgicznego powiększania piersi. Substancja ta jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. Macrolane jest to bowiem nic innego, jak preparat kwasu hialuronowego, który poddaje się niewielkim modyfikacjom. Produkcja tego preparatu opiera się na nowoczesnej technologii NASHA (Stabilized Non Animal Hylauronic Acid). Technologia ta polega – jak już wyżej wspomniałam – pewnej modyfikacji kwasu hialuronowego. Czynności tej dokonuje się po to, by preparat został przyjęty przez nasz organizm i nie spowodował uruchomienia reakcji obronnych naszego układu autoimmunologicznego.

Jeszcze raz warto podkreślić, że preparat stosowany do powiększania biustu jest preparatem całkowicie bezpiecznym. Trzeba również dodać, że specyfik ten ulega samoistnemu rozpadowi (biodegradacji). Jednakże jest to proces powolny, o czym będzie można przekonać się w dalszej części tekstu.

Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem powiększania piersi kwasem hialuronowym konieczna jest konsultacja lekarska. Przede wszystkim należy wykonać odpowiednie badania, które pozwolą na ewentualne wykluczenie istniejących przeciwwskazań. Komplet badań, które należy wykonać to: usg piersi, badanie krwi: morfologia z rozmazem, czas aptt + inr. Jeżeli już wszystko jest ustalone, można dokonać zabiegu.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym polega na wstrzykiwaniu preparatu macrolane między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. By wprowadzenie preparatu było możliwe, należy wykonać niewielkie nacięcie, poprzez które lekarz prowadza kaniulę (plastikową rurkę). Po nacięciu powstanie niewielka blizna, które rozmiary nie przekroczą czterech milimetrów.

W związku z tym, że jest to zabieg niechirurgiczny, nie jest konieczne znieczulenie ogólne. W zupełności wystarczy znieczulenie miejscowe bądź znieczulenie dożylne. Cały zabieg nie trwa długo. Czas powiększania piersi zawiera się w czasowych granicach: od trzydziestu minut do dziewięćdziesięciu.

Warto również wiedzieć, że jednorazowo w jedną pierś można wstrzyknąć określoną ilość specyfiku. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką budowę anatomiczną ma pierś oraz klatka piersiowa pacjentki. Z reguły jednak ilość wstrzykiwanego kwasu nie przekracza stu dwudziestu mililitrów. Oznacza to, że jednorazowo można powiększyć pierś wyłącznie o jeden rozmiar.

Czas utrzymywania się efektów

Po zabiegu piersi stają się większe natychmiast tak, jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czas utrzymywania rezultatów większych piersi waha się w granicach od sześciu do osiemnastu miesięcy. Z reguły jest to rok. Dzieje się tak, ponieważ jak już wcześniej wspomniałam – kwas hialuronowy jest nietrwały i ulega biodegradacji. Jeżeli więc chcemy uzyskać trwałe efekty, warto powiększać piersi raz w roku. Jest to całkowicie bezpieczne i nie wyrządza żadnych skutków ubocznych.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który służy powiększaniu piersi jest niezwykle bezpieczny i skuteczny. Efekty pojawiają się natychmiast. Jest niemalże bezinwazyjny, dlatego też z powodzeniem może być stosowany nawet przez młode kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *