Naturalne powiększanie piersi kontra operacja

Naturalne powiększanie piersi kontra operacja
4.5 (90%) 2 votes

Wiele jest kobiet, które nie są zadowolone z wielkości swojego biustu. Większość z nich popada w kompleksy z powodu zbyt małych piersi. Są bowiem zdania, że pokaźny biust to „haczyk” na mężczyzn, dla których piersi są symbolem kobiecości. Zdesperowane panie chwytają różnych sposobów, by swój biust powiększyć. Ale już na początku pojawiają się dylematy: naturalne powiększanie piersi czy operacja? Przedstawiamy „za i przeciw” zarówno pierwszej, jak i drugiej metody. Być może artykuł ten znacznie ułatwi podjęcie decyzji.

Wszystko o naturalnym powiększaniu piersi

Naturalne metody powiększania biustu to takie sposoby, które nie wymagają interwencji skalpela. Nie są więc z żaden sposób inwazyjne, a mimo wszystko przyczyniają się do zwiększenia rozmiarów piersi. Nie należy jednak oczekiwać, że z „deski” kobiety staną się niczym Pamela Anderson.

Naturalne metody są bardzo popularne, bo są całkowicie bezpieczne!

Kobiety najczęściej sięgają po tabletki oraz kremy, których celem jest powiększenie piersi. Wzrost biustu odbywa się dzięki estrogenom. W składzie takich preparatów (w większości) zawarte są fitoestrogeny, czyli roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych. Powodują one pobudzenie produkcji estrogenów, a więc hormonów które odpowiadają za wzrost piersi w okresie dojrzewania. Nie wyrządzają przy tym żadnej szkody, choć wiele osób uważa, że taka „zabawa” z hormonami nie może skończyć się dobrze. Warto podkreślić, że tabletki na powiększenie piersi działają podobnie jak doustne środki antykoncepcyjne. Jednak jest między nimi zasadnicza różnica. Po odstawieniu tych drugich biust powraca do wyjściowego rozmiaru.

Natomiast w przypadku specjalnych tabletek – nowe większe piersi utrzymują się długi czas – nawet po odstawieniu specyfiku. Warto również wiedzieć, że kuracja tabletkami przyniesie pożądane rezultaty tylko wtedy, gdy będziemy je stosować systematycznie. Dzięki regularności biust w ciągu miesiąca powiększy się nieznacznie (nasze oko to dostrzeże). Natomiast po upływie trzech-czterech miesięcy – większy biust dostrzegą również i inne osoby.

Podobnym składem cechują się kremy powiększające biust. W swoim składzie również zawierają fitoestrogeny, a także inne substancje, które powodują, że nasze piersi stają się jędrniejsze oraz optycznie pełniejsze.

By w nieznaczny sposób powiększyć piersi naturalnie, warto regularnie masować biust. Masaż piersi jest jedną znajmniej inwazyjnych metod powiększania biustu, jednak najmniej skuteczną. Masowanie ciała przyczyni się do pobudzenia krążenia oraz lepszego ich odżywienia. Warto masowanie piersi połączyć z aplikacją kremów, by w ten sposób zwiększyć skuteczność zarówno jednej, jak i drugiej metody.

Powiększyć biust możemy również, ćwicząc. Wszelkie wysiłki, które wykorzystują i pobudzają do pracy mięśnie piersiowe są wskazane. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że mięśnie piersiowe pracują nawet podczas codziennych czynności odkurzania czy zmywania. Ale można również wykonywać inne ćwiczenia na biust.Przyczynią się one do ujędrnienia piersi, ich uelastycznienia, a tym samym optycznego powiększenia.

Operacja powiększania piersi

Innym sposobem powiększania piersi jest operacja. Taka metoda pozwala na powiększenie rozmiarów biustu nawet o kilka rozmiarów. Sam zabieg polega na umieszczeniu pod skórą implantów. Do wyboru pacjentki mają implanty silikonowe bądź wypełnione solą fizjologiczną. Zabieg jest bolesny, z tego też powodu wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym.

Operacja powiększania biustu odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej. By uniknąć nieprzyjemności i oszpecenia (bowiem i takie „wpadki” mają miejsce), należy zgłaszać się do sprawdzonych specjalistów – chirurgów, wysoko wykwalifikowanych w tej dziedzinie.

Operacja powiększania piersi, wbrew pozorom i wbrew krążącym opiniom, jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Rzadko kiedy zdarzają się powikłania, nie można jednak powiedzieć, że nie mamy z nim do czynienia nigdy. Najczęściej zdarza się obkurczenie torebki łącznotkankowej. Ma to miejsce wówczas, gdy otaczające implant tkanki uciskają na miękką protezę. Jedynym wyjściem z sytuacji jest usunięcie twardej torebki, a następnie ponowne umieszczenie implantów. Zdarzają się również krwawienia pooperacyjne, które kończą się powstaniem krwiaków. Rzadko mają miejsce infekcje. Czasami wystarczy tylko podanie antybiotyku. Jeżeli jednak nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, wówczas niezbędne jest usunięcie protezy na czas leczenia infekcji.

Sam zabieg nie trwa długo. Najważniejsze jest to, że operacja powiększania piersi wiąże się z kilkunastodniową rekonwalescencją. Z tego też powodu kobiety, po powrocie do domu, muszą zapewnić sobie opiekę. By przyspieszyć powrót do pełnej sprawności, warto wykonywać masaże piersi. Dodatkowo zapobiegną one obkurczaniu się torebki.

Operacja powiększania piersi jest bez wątpienia szybką, lecz bardzo inwazyjną metodą uzyskania większego biustu.

Tabletki natomiast w sposób całkowicie bezpieczny powiększają biust, szczególnie te najnowszej generacji np. polecany ostatnio bardzo >> ProBreast Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *